قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

مهندسی پزشکی
 
مهندسی پزشکی
مهندسی پزشکی
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای بچه های مهندسی پزشکی دانشگاه سجاد طراحی شده تا بتونن به روز باشن و از این مطالب استفاده کنن.......امیدوارم همتون موفق باشید..
پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391 :: 16:18 ::  نويسنده : z.etemadi
نقاشی های خلاقانه............

بعد کلیییییی مطالب علمی یکم سرگرمی بد نیست

سری جدید نقاشیهای گرافیتی روی دیوار....


برچسب‌ها: نقاشی های خلاقانه

ادامه مطلب ...
چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 :: 12:45 ::  نويسنده : z.etemadi

نقاشی های خلاقانه بر روی اتوبوس

بسیار جالب....

دیدن فرمایید...



 


برچسب‌ها: سرگرمی

ادامه مطلب ...
چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 :: 0:27 ::  نويسنده : z.etemadi

نخستین آرواره چاپی دنیا با چاپگر ۳بعدی تولید و در دهان پیرزن ۸۳ ساله کار گذاشته شد

پزشکی - پزشکان بلژیکی موفق شدند برای نخستین بار در دنیا، آرواره ساخته شده توسط چاپگرهای سه بعدی را در دهان یک بیمار پیوند زده و فصلی نو در استفاده از چاپگرهای سه بعدی و همچنین جراحی های ترمیمی بگشایند.

 یک پیرزن هشتاد ساله اروپایی دریافت‌کننده نخستین استخوان فک چاپ شده دنیا شد؛ آرواره‌ای که با استفاده از پودر تیتانیوم و به صورت لایه به لایه توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده است. به گفته پزشکان بلژیکی، این دریافت کننده تنها چند ساعت پس از جراحی توانایی صحبت کردن را بازیافت. این جراحی آغازگر موج جدیدی برای استفاده از اجزای پیوندی است که به صورت سه‌بعدی چاپ شده‌اند. اگرچه هنوز زمان استفاده از اندام‌های کامل چاپی فرا نرسیده، اما مطمئنا هم اکنون نیز می‌توان این فناوری را برای استخوان‌ها یا مفاصل به کار برد


برچسب‌ها: مندیبل مصنووووعی

ادامه مطلب ...
چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 :: 0:11 ::  نويسنده : z.etemadi

تشخیص سرطان خون در ۲۰ دقیقه 

 

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت بیوسنسور DNA (حسگر زیستی) سرطان خون بر پایه نانوذرات اصلاح‌شده طلا شدند که می‌تواند در کمتر از 20 دقیقه بر اساس توالی خاص ژن عامل سرطان خون، این بیماری را شناسایی کند.


برچسب‌ها: تشخیص سرطان خون در20دقیقه

ادامه مطلب ...
دوشنبه بیست و ششم تیر 1391 :: 23:17 ::  نويسنده : m.gazichi7

توموگرافی امپدانس الکتریکی(EIT)،روش تصویربرداری نوینی است که در آن الکترودها در پوست با

فرستادن جریانی به داخل بدن و شناسایی پتانسیل ناشی از آن جریان به کار برده میشوند.

همانطور که میدانیم توموگرافی تصویر برداری مقطعی بوسیله ی انرژی موج است.


این روش در واقع دید منحصر به فردی را نسبت به درون بدن ایجاد می کند.

تاکنون این روش به دلیل محدودیت های فیزیکی به صورت اهسته ای در حال تجاری شدن بوده است.
EIT

محاسبه تصویری از توزیع فضایی هدایت الکتریکی در داخل بدن،براساس محرک های الکتریکی و اندازه

گیری ولتاژ اعمال شده بر روی سطح ان است.

تکنیک EIT،روشی بسیار جالب می باشد به این خاطر که EITشرایطی را فراهم می کند که از تصاویر

توموگرافی بدون نیاز به طبقه بندی برای اشعه یونیزان، مانند X-rayکه خطرات ان به خوبی شناخته شده

است، استفاده کرد.

در حال حاضر کاربرد اصلی این روش در حوزه پزشکی،شامل مانیتورینگ قلبی و عملکردهای تنفسی

بیمار است.

اگرچه این روش برای مدتی است که شناخته شده اما همچنان در یک عملکرد بالینی در مقیاس بزرگ

ازمایش نشده است.در واقع دلیل اصلی عدم استفاده ابزاری از این روش عدم تطبیق ان با محیط

بیمارستانی است.

از: زهرا زایری (کارشناسی مهندسی پزشکی -بیوالکتریک)عضو تیم خبری سایت جامع مهندسی پزشکی

دوشنبه بیست و ششم تیر 1391 :: 21:59 ::  نويسنده : n.ashrafi

سي تي اسكن (CT-SCAN) چيست؟

 

اين شيوه تصوير برداري در حقيقت به معني تصوير گيري مقطعي و عرضي از اعضاي بدن ميباشد. اما داراي اسامي مختلفي است كه از آن جمله ميتوان به CAT مخفف كلمات Computerized Axial Tomography به معني توموگرافي كامپيوتري محوري ميباشد. CTAT مخفف كلمات Computerized trans Axial Tomography به معني توموگرافي كامپيوتري عرضي محوري ميباشد. CTR مخفف كلمات computerized trans Recanstration ، CDT مخفف كلمات computerized Digital Tomography به معني توموگرافي ديجيتالي كامپيوتري ميباشد. اما نام ترجيحي آن كه در كتابها و كاربردهاي پزشكي بكار ميرود كلمه CT اسكن مخفف كلمات computerized tomography scan ميباشد كه كلمه scan اسكن به معني تقطيع كردن و واژه توموگرافي از Tomo به معني برش يا قطعه و graphy به معني شكل و ترسيم است، گرفته شده است. در اصل به معني تصويرگيري از برشهاي قطع شده از يك عضو به صورت كامپيوتري ميباشد.

 


 


برچسب‌ها: آشنایی با ct scan

ادامه مطلب ...
یکشنبه بیست و پنجم تیر 1391 :: 0:8 ::  نويسنده : z.etemadi
جديدترين تجهيزات پزشكي‌؛ راهي براي كنترل ‌و درمان ديابت

 با وجودي كه ديابت از ديرباز براي بشر شناخته شده است اما دلايل  كامل پديد آمدن آن همچنان ناشناخته باقي مانده است. افزايش شديد نرخ ابتلا به ديابت پيرو تغيير سبك زندگي و عوامل ناشناخته ديگر در سال هاي اخير باعث شده سرمايه گذاري زيادي در جهت يافتن درمان‌هاي بهتر و حتي درمان قطعي براي ديابت انجام شود.

روش‌هاي درماني براي ديابت


برچسب‌ها: دیابت

ادامه مطلب ...
شنبه بیست و چهارم تیر 1391 :: 23:42 ::  نويسنده : z.etemadi
تواناییهای فارغ التحصیلان :

این رشته به گونه‌ای طراحی شده است که دانش‌آموختگان (فارغ التحصیلان) آن می‌توانند درزمینه ‌ی طراحی ، بهره‌برداری ، نظارت ، مدیریت ، و نگهداری از سیستمهای مربوط به این رشته ، وارد بازار کار شوند . آنها در این راستا وظایف زیر را می‌توانند برعهده گیرند:
الف) نصب و راه‌اندازی دستگاه‌ها ، وسایل پزشکی و تجهیزات فنی بیمارستان‌ها ب) تعمیر و نگهداری تجهیزات بیمارستانی
ج) مشاوره‌ی فنی در سفارش و خرید دستگاه‌های پزشکی د) کمک در به کارگیری بهینه از دستگاه‌های پزشکی
هـ) همکاری در طراحی دستگاه‌های پزشکی و) همکاری در طرحهای تحقیقاتی پزشکی
ز) مسئولیت فنی و مهندسی بیمارستان ح)ساخت وسایل و تجهیزات بیمارستانی

زمینه‌های تحقیقاتی:

برخی از زمینه‌های تحقیقاتی که دانشجویان این رشته می‌توانند در آن فعالیت کنند عبارتند از :
۱ـ پردازش سیگنالهای حیاتی EMG/ECG/EEG ٢- پردازش تصویر در پزشکی و سیستم‌های آندوسکوپی
۳ـ کاربرد لیزر در پزشکی ۴ـ مدل‌سازی و تجزیه و تحلیل (آنالیز) سیستم‌های فیزیولوژیک
۵ـ به کارگیری رباتیک در طراحی‌های پزشکی ۶ـ سیستم‌های هوشمند و علوم شناختی
۷ـ دست سیبرنتیکی و سیستم‌های عصبی ـ عضلانی ۸ـ مهندسی توان بخشی و اندام‌های مصنوعی
۹ـ پردازش گفتار و نوشتار ۱۰ـ بررسی پدیده‌ی خواب و بیهوشی
۱۱ـ کاربرد فلزات و سایر مواد در بدن ۱۲ـ رگ‌های مصنوعی و کاربرد لیزر در تولید اجزای زیست سازگار در بدن
۱۳ـشبکه‌های عصبی ، مدل‌سازی ساختار و توابع عملکرد مغز انسانی ، مدل‌سازی درک و تولید گفتار در انسان


برچسب‌ها: زمینه های تحقیقاتی
شنبه بیست و چهارم تیر 1391 :: 23:35 ::  نويسنده : z.etemadi
 

 

 

حوزه عملكرد مهندسي پزشكي :

1) مديريت تجهيزات پزشكي: يك مهندس پزشكي به عنوان عضو مجموعه كادر بيمارستاني و مراكز آموزشي درماني، مواردي نظير ارزيابي، انتخاب و نظارت بر به كارگيري صحيح و ايمن فناوري پزشكي،‌مديريت تجهيزات ( خريد ، تعمير ، ‌نگهداري ، كنترل كيفيت و توسعه) ،‌آموزش كاربردي صحيح دستگاهها و مديريت اطلاعات تجهیزات بيمارستاني و ارائه جديدترين و كارآمدترين تجهيزاتی كه وارد كشور مي شود را بر عهده مي گيرد.
 
2) ابزار دقيق پزشكي: در اين زمينه طراحي و توسعه سنسورهاي زيستي و سيستمهاي الكترونيكي به عهده مهندسي پزشكي است و اين نوع ابزار در وسايل مانيتورينگ علائم حياتي و اندازه گيري پارامترهاي فيزيولوژيك كاربرد دارد.

3) مدلسازي و شبيه سازي و كنترل سيستمهاي فيزيولوژيكي: در حوزه عملكرد اين مورد مهندس پزشك با بكارگيري تكنيكهاي شبيه سازي الكترونيكي و كامپيوتري روابط كمي و كيفي سيستمهاي فيزيولوژيكي و پيش بيني رفتار آنها و چگونگي آنها را بدست مي آورد . ساده ترين نمونه اين مدلسازي مثلاً مدلسازي سلول با المانهاي الكترونيكي است، غشاء سلول مانند خازن، درون سلول، مقاومت و مايع بين سلولي منبع ولتاژي خواهد بود كه با آناليز مداري آن به داده هاي جالبي خواهيم رسيد.

4) تجزيه و تحليل سيگنالهاي فيزيولوژيكي در پزشكي: به طور عمده از روشهاي DSP استفاده شده و با آنالايز سيگنالهاي قلبي، مغزي يا ماهيچه در ECG ، EEG ، EMG و پردازش این سیگنالها با نرمافزارهای جامع در كاربردهاي تشخيصي نقش به سزایی خواهند داشت.

5) پردازش تصاوير پزشكي: در اين حوزه از مهندسي پزشكي ، از تكنيكهاي مختلف پردازش سيگنالهاي دو بعدي وسه بعدي جهت بهبود كيفيت تصاوير پزشكي و استخراج اطلاعات استفاده مي شود.

6) توانبخشی:‌ مي تواند به عنوان شاخه اي از مهندسي پزشكي شناخته شود كه ا زمفاهيم فني مهندسي در طراحي و ساخت دستگاههاي درماني و فيزيوتراپي به منظور كيفيت بخشيدن به زندگي افراد مددجو استفاده مي كند و ادامه حيات را براي اشخاص راحتتر مي نمايد.

7) اورتز پروتز: طراحي و ساخت اين وسايل از زمينه هاي تحقيقاتي مهندسي پزشكي است.

8) مهندسي مولكولي سلولي و مهندسي بافت: در اين حوزه، كاربرد مفاهيم و قوانين مهندسي و علوم زيستي به منظور فهم اساسي از ويژگي ارتباطات در سلولها و بافتهاي سالم و آسيب ديده و تغيير خواص بافت و سلولها در جهت بهبود عملكرد بافت مورد بررسي قرار ميگيرد.

9) مواد زيست سازگار (بيومواد): در اين مورد از ساخت موادی كه قابليت بكارگيري در داخل بدن و سازگاري با دستگاه ايمني بدن را دارند، زمينه هاي تحقيقاتي بسياري در حيطه مهندسي پزشكي داريم.

10) تكنيكهاي رهايش دارو: در اين زمينه مهندسين پزشكي سعي بر ابداع روشهايي جهت ساخت ماده موثر دارويي به بهترين شكل و در كوتاهترين زمان و حداكثر تاثير گذاري دارند

شنبه بیست و چهارم تیر 1391 :: 23:32 ::  نويسنده : z.etemadi
 

 

 

 

مقدمه:
مهندسي پزشكي پل ارتباطي و فصل مشترك همه تخصصهاي پزشكي با تكنولوژي و مهندسي مي باشد.به عبارت دیگر مهندسي پزشكي تلفيقي از مهندسي، علوم پايه، علوم پزشكي و زيست شناسي است كه با مطالعه اصول، عملكرد و رفتار سيستمهاي زنده و به كارگيري اطلاعات بيولوژيكي و فيزيولوژیكي بدن  انسان پل بزرگي به تكنولوژي و فن آوري مدرن مي زند.
معجزه پزشكي در درمان بيماريها به كمك تجهيزات و تكنولوژي پيشرفته، تحقق مي يابد و دقت تشخيص و سهولت درمان با به كارگيري روشهاي نوين، ابزار و تجهيزات تخصصي ميسر مي شود. بنابراين ارتقاي تجهيزات و توجه به مهندسي پزشكي به معناي توجه به رفاه بيماران و حفظ سلامت جامعه و بهادادن به شهروندان و صيانت از نيروي كار و منابع انساني است.


تاريخچه مهندسي پزشكي و اولين مهندس پزشك جهان:

اگر بخواهيم تاريخچه مهندسي پزشكي را در جهان ببينيم به ساخت اولين ميكروسكوپ جهان توسط آنتوان - لونهوك هلندي در سال1673 ميلادي مي رسيم كه با ثبت اين ابداع خود در انجمن پادشاهي انگلستان به عنوان اولين مهندس پزشك و نيز پدر علم باكتريولوژي شهرت يافت . اين تاريخچه در ايران به شيخ الرئيس بوعلي سينا باز مي گردد و در كتاب نابغه شرق نوشته نورالله لارودي به اين موضوع پرداخته شده و شرح ابداع استاد در قرن چهارم هجري قمري و معالجه يكي از سرهنگهاي سپاه خوارزم در آن آمده است. ابن سينا ظرفي مشك با سيمها و اتصالاتي ساخت كه به بيمار وصل مي شد و با قرار دادن ماهياني در آن كه از خود الكتريسيته ايجاد مي كردند ، جريان الكتريكي از طريق آب و سپس سيمها به بيمار منتقل مي شد. به اين ترتيب به بيمار شوك الكتريكي داده و فرد كه بر اثر ضربه، سلسله اعصابش فلج گشته بود به همراه داشتن رژيم مناسب غذايي پس از مدتي بهبود يافت.


چهارشنبه بیست و یکم تیر 1391 :: 18:40 ::  نويسنده : n.ashrafi

 

یک بطری محتوی آب ژاول

آب ژاول که در فارسی به آن مایع سفید کننده و وایتکس نیز گفته میشود، محلولی است که برای گندزدایی و بو زدایی به کار میرود.

 از این ماده در صنعت به عنوان رنگزدا و سفیدکننده پارچه و خمیر کاغذ استفاده میشود. در خانهها برای ضدعفونی کردن سبزیها و سفید کردن رختها به هنگام رختشویی از آب ژاول استفاده میکنند. این محلول با نامهای گوناگون در بازار به فروش میرسد


برچسب‌ها: آَشنایی با مفاهیم آزمایشگاهی

ادامه مطلب ...
پنجشنبه پانزدهم تیر 1391 :: 16:43 ::  نويسنده : n.ashrafi

Enobio یک سیستم سنسور الکترو ـ فیزیولوژی بی سیم با طراحی منحصر به فرد و قابل حمل است که برای ثبت سیگنال های EEG (فعالیت های الکتریکی مغز) و EOG (حرکات چشم) در شرایط مختلف به کار می رود ...    

Enobio دریچه وسیعی از تفکرات جدید را در مورد بدن انسان و به خصوص در مورد مغز بوجود آورده است.

سطح کاربردهای Enobio شامل پژوهش ، زیست سنجی (Biometry) ، محاوره انسان و ماشین (HMI) ، نظارت های مراقبتی ، پس خوراند زیستی (Biofeedback) و واقعیت های مجازی می باشد.

در این سیستم ، الکترودهای دیجیتال فعال سیگنال ها را بلافاصله به صورت دیجیتال در می آورند که در این صورت نویز وارد شده از محیط کاهش پیدا می کند. (الکترود فعال سنسوری است که به صورت on-board توانایی تقویت سیگنال های الکتریکی را دارا می باشد.)

 طراحی مدولار و کاربردی این دستگاه و قابلیت تعویض قطعات آن به کاربران این اجازه را می دهد تا از آن برای کاربرد های گوناگون و در شرایط مختلف استفاده کنند .

استفاده از الکترودهای خشک در این سیستم ، نیاز به آماده کردن پوست یا استفاده از ژل برای ارتباط بهتر را از بین برده است . عمر باطری این دستگاه با چهار کانال برای ثبت سیگنال های الکتریکی بعد از یک شارژ کامل بیش از 8 ساعت می باشد که شارژ کامل آن 1 ساعت زمان می برد.

Enobio دارای یک نرم افزار می باشد که بر روی سیستم عامل های Symbian ، Mac ، Linux و Windows قابل نصب می باشد که توسط این نرم افزار می توان ارتباطات بی سیم بین دستگاه و کامپیوتر میزبان را مدیریت کرد و همچنین داده ها را ذخیره یا نمایش داد. فرمت اطلاعات و داده های ذخیره شده از طریق Enobio به صورت فایل های ساده ASCII می باشد که با Tab از هم جدا شده اند . داده های Enobio میتوانند از طریق دیگر Application ها نیز قابل دسترسی باشند برای این منظور نرم افزار Enobio این امکان را دارد تا داده ها را از طریق درگاه ip یا TCP هم زمان با ثبت به سیستم های دیگر انتقال دهد .

کمترین سیگنال قابل اندازه گیری که می توان با Enobio اندازه گیری کرد توسط سطح نویز تقویت کننده تعیین می شود . نویز تقویت کننده Enobio برای فرکانس های کم 0.5µV است.

رنج داینامیک تغییرات 16bit و دقت دستگاه بر حسب میکرو ولت ، 0.589µV می باشد .

ابعاد دستگاه 660x500x250 mm و وزن آن 65g است .

 منبع=www.noandishaan.com


برچسب‌ها: Enboid
سه شنبه سیزدهم تیر 1391 :: 0:29 ::  نويسنده : m.gazichi7

یادم باشد حرفی نزنم که دلی بلرزد و خطی ننویسم که کسی را آزار دهد 

یادم باشد جواب کینه را با کمتر از مهر و جواب دو رنگی را با کمتر از صداقت ندهم

یادم باشد باید در برابر فریاد ها سکوت کنم و برای سیاهی ها نور بپاشم

یادم باشد از چشمه ، درس خروش بگیرم و از آسمان ، درس پاک زیستن

یادم باشد سنگ خیلی تنهاست، باید با او هم لطیف رفتار کنم مبادا دل تنگش بشکند

یادم باشد برای درس گرفتن و درس دادن به دنیا آمده ام نه برای تکرار اشتباهات گذشته

یادم باشد هر گاه ارزش زندگی یادم رفت در چشمان حیوان بی زبانی که به سوی قربانگاه
می رود زل بزنم تا به مفهوم بودن پی ببرم ...

یادم باشد می توان با گوش سپردن به آواز شبانه دوره گردی که از سازش عشق می بارد به
اسرار عشق پی برد و زنده شد

یادم باشد گره تنهایی و دلتنگی هر کسی فقط به دست خودش باز می شود

و یادمان باشد هیچگاه از راستی نترسیم...


برچسب‌ها: هرچه میخواهد دل تنگت بگو, متفاوت
پنجشنبه هشتم تیر 1391 :: 12:24 ::  نويسنده : n.ashrafi

  قند:  منبع انرژی جدید برای ابزارهای کاشتنی داخل بدن

در تصویر یک قرص سیلیکونی حاوی سلول هایی با اندازه های مختلف می بینید که در آنها گلوکز سوخته می شود. بزرگترین سلول ۶۴ در ۶۴ میلی متر است.

محققان دانشگاه ام آی تی (بله! باز هم MIT) یک سلول سوختی ساخته اند که از همان قندی استفاده می کند که سایر سلول های بدن استفاده می کنند: قند گلوکز. این سلول سوخت گلوکز، می تواند در ایمپلنت (ابزار کاشتنی) های مغزی، به عنوان منبع انرژی به کار رود. ایمپلنت (implant) های مغزی ابزارهایی برای کمک به بیماران ناتوان و حرکت دست ها و پاهای آنها هستند. تامین انرژی ایمپلنت ها یکی از مشکلات اصلی آنها است که فعلا توسط باتری های قابل تعویض تامین می شود، این سلول سوختی می تواند آینده آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

 در وهله اول، این سلول های سوختی می توانند از مولکول های گلوکز جریان الکتریکی کوچکی تولید کنند. در مرحله دوم این محققان با مدیریت Rahul Sarpeshkar، پروفسور مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه ام آی تی موفق شدند که این سلول های سوختی را روی یک چیپ سیلیکونی سوار کرده و مدارهای آن را با مدارهای ایمپلنت های مغزی یکپارچه کنند.

ایده استفاده از گلوکز برای تامین انرژی ابزارهای داخل بدن، ایده تازه ای نیست. در سال های ۱۹۷۰ دانشمندان توانستند که با استفاده از قند گلوکز، انرژی یک ضربان ساز را تامین کنند. اما این ایده با ورود باتری های انقلابی لیتیومی منسوخ شد. این باتری ها انرژی بسیار بیشتری را نسبت به واحدهای سوخت گلوکزی تامین می کردند. علاوه بر این واحدهای سوخت گلوکزی آن زمان از آنزیم هایی استفاده می کردند که بعدا ثابت شد ممکن است ناگهان از کار بیافتند و برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند.

سلول های جدید ام آی تی که در PLoS ONE توصیف شده اند، از جنس سیلیکون بوده و از همان تکنولوژی چیپ های الکترونیکی نیمه رسانا استفاده می کنند. در آنها هیچ گونه فعالیت بیولوژیکی رخ نمی دهد، بلکه واکنش های پلاتینوم الکترون را از گلوکز می گیرد. این روش از نظر ساختاری مشابه بدن اما از نظر روش اجرا کاملا متفاوت است. در بدن آنزیم های مختلف ابتدا گلوکز را می شکنند و در حین این کار ATP (واحد انرژی در بدن) تولید می شود. (سازگاری طویل المدت پلاتینوم با بدن انسان ثابت شده است.) بنابراین، این سلول های سوختی می توانند یه عنوان یک منبع دائمی، چند صد میکرووات برق تولید کنند که برای ایمپلنت های (نیازمند انرژی کم) مغزی کافی است.

Benjamin Rapoport، دانشجوی فارغ التحصیل آزمایشگاه Sarpeshkar و مدیر تحقیق جدید ام آی تی می گوید، اهمیت این کار در چند سال آینده مشخص می شود، زمانی که شما مردم مبتلا آسیب نخاعی را ببینید که با کار گذاشتن این امپلنت ها و رعایت یکسری نکات پزشکی خاص، راه بروند. ایمپلنت هایی که انرژی خود را از قند تامین کرده و نیازی به نگه داری دائمی ندارند.

آقای راپوپورت معتقد است که قند موجود در مایع مغزی نخاعی برای تامین انرژی کافی خواهد بود. مایع مغزی نخاعی، مایعی با حجم بسیار کم در اطراف مغز و نخاع است که آن ها را در برابر ضربه و تصادم به جمجمه و ستون مهره ها حفظ می کند. سلول های بسیار کمی در این مایع وجود دارند. بنابراین احتمال بسیار کمی وجود دارد که امپلنت های موجود در این مایع، واکنش ایمنی بدن را تحریک کنند. از طرف دیگر مقدار قند نسبتا زیادی در این مایع وجود دارد که بدن نیازی به آن ندارد (این قند به طور خود به خودی همراه با آب از جدار رگ ها نشت می کند). پس قرار گیری این ایمپلنت های کوچک مغزی نباید مشکلی برای هیچ چیز به وجود آورد.

Karim Oweiss، استادیار مهندسی الکتریکی، علوم کامپیوتر و نوروساینس در دانشگاه ایالت میشیگان می گوید، این کار یک حرکت خوب و رو به جلو در خلق بهتر ابزارهای پزشکی قابل کاشت در بدن است. آنها دیگر نیازی به منابع تامین برق خارجی ندارند.

آقای اویس می گوید، به نظر می رسد آنها انرژی مورد نیاز را تامین کرده اند. مرحله بعدی امتحان این ابزارها در حیوانات زنده است.

یک تیم از محققان دانشگاه برون، بیمارستان عمومی ماساچوست و چند انستیتو دیگر، به تازگی نشان دادند که بیماران فلج با استفاده از یک ایمپلنت مغزی و یک بازوی روباتیک قادر به انجام بعضی کارها می شوند. روش جدید تامین انرژی ایمپلنت های مغزی به این تکنولوژی کمک شایانی می کند.


برچسب‌ها: قرص گلوکزی به عنوان منبع انرژی ایمپلنتها
جمعه دوم تیر 1391 :: 9:55 ::  نويسنده : m.gazichi7
سلام ....

این عکس ها از چشم با بزرگنمایی زیاده.خیلی جالب و جذابه...قدرت خدارو میبینی

به ادامه مطلب بروید.



ادامه مطلب ...
 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |طراحی : پیچک
 
بک لینک فا